Ana Sayfa

KAPADOKYA DA TARİHİ BUTİK OTEL

Müzenin bulunduğu tarihi kompleks bünyesinde ayrı bir bölümde çok özel tarihi odalarıyla bir de butik otel hizmet veriyor. Kapadokya'nın en bakir kasabalarından biri olan Mustafapaşa'daki (Sinasos) bu benzersiz butik otelde kalmak isteyenler, dönemin ressamı Kostas Meletiyadis'in yaptığı orjinal duvar resimle riyle süslü tarihi odalarda uyuma fırsatı bulacaklar. Mustafapaşa'nın en yüksek yerinde muhteşem panoramik manzarası ile çok özel bir mekan...

Tarihi sütunlarla süslü avlusunda çayınızı yudumlayıp, manzaralı terasında kitabınızı okuyabilirsiniz. Orjinal renkli ahşap işlemeli kapı ve pencereleri, duvarlarda bereketi simgeleyen niş ve takalarıyla, 150 yıldır olduğu gibi korunmuş, hayat ağacını simgeleyen duvar resimle riyle Kapadokya masalının sayfalarını çevirmeye buradan başlayın. Kapadokya turlarında bölgeye gelen ziyaretçilerin doğa harikası peri paçaları ve Kapadokya'nın diğer gezilmesi gereken eşsiz güzelliklerinin yanısıra, Kapadokya turizminin önemli unsurlarından tarihi Kapadokya konaklarını da görmesi gerekiyor. Kapadokya gezginlerinin konaklardaki çok özel mimariyi ve yaşamı görmeleri için eşsiz bir fırsat sunuyoruz.

 

Diller / Languages

Turkish Arabic Chinese (Simplified) English French German Japanese Polish Russian Spanish

Hava Durumu

24 saatlik, günlük, 5 günlük, il ve ilçe merkezlerine göre hava durumunu görmek ve 3 günlük deniz tahmini ve karayolları hava tahminleri için lütfen buraya tıklayınız.

T.C.M.B. Günlük Döviz Kuru

Türkiye'deki yabancı para birimlerinin günlük ve geçmie dönük kurlarını oğrenmek için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi sitesini ziyaret ediniz.